Ką reikia žinoti?

Elektros rinkos liberalizacija

Elektros energijos srityje ateinančiais mėnesiais vyks daug pasikeitimų. Atsiveria galimybės buitiniams vartotojams sudaryti sutartis su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais.

2020 m. gegužės 7 d. LR Seimui priėmus Elektros energetikos įstatymo pataisas, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos sąjungos šalių, kuriose visi vartotojai gali pasirinkti tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol gyventojai mūsų šalyje elektros energiją pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Programos metu siekiama apsaugoti socialiai jautrias gyventojų grupes, kad pokytis teiktų naudą visiems šalies gyventojams. Nuosekliai, nuo 2021 iki 2023 m. trimis etapais bus atsisakoma monopolinių visuomeninio tiekėjo paslaugų ir sukuriamos sąlygos aktyviai veikti elektros energijos tiekėjams. Laiku tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams bus užtikrinamas laikinas garantinis elektros energijos tiekimas.

Praktiniai patarimai prieš renkantis tiekėją ir į ką atkreipti dėmesį:

  • Vartotojų aktyvumas yra vienintelis kelias į didesnę konkurenciją ir geresnes sąlygas Jums, todėl rekomenduojame būti aktyviems, rinktis tiekėją. Tai padės ne tik sutaupyti, bet ir gauti labiausiai atitinkančią Jūsų lūkesčius paslaugą.
  • Tiekėjo pasirinkimas neįpareigoja Jūsų. Ateityje tiekėją galite keisti taip pat paprastai, kaip ir pasirinkote.
  • Manotiekėjas.lt padės Jums lengvai ir greitai rasti visus rinkos elektros energijos tiekėjų pasiūlymus vienoje vietoje, paprastai apskaičiuoti kainą pagal individualų poreikį ir sudaryti sandorį su pasirinktu elektros energijos tiekėju.
  • Taupykite savo brangų laiką – pasinaudokite mūsų platforma. Ieškant informacijos galite pasimesti, mūsų platforma padės rasti visus pasiūlymus bei greitai įvertinti, kuris pasiūlymas yra pats geriausias.

Kas vyksta toliau, kai Manokiekėjas.lt pasirašote sutartį su nepriklausomu tiekėju?

  • Iki elektros energijos tiekimo pradžios Jūs gaunate pranešimą iš naujo tiekėjo.
  • Jeigu tiekėjas nepasiūlo savo savitarnos skaitliuko rodmenų deklaravimui, tuomet deklaravimui galite pasinaudoti Energijos skirtymo operatorius, AB portalu mano.eso.lt “duomenų deklaravimas”, o Jūsų naujasis tiekėjas duomenis gaus automatiškai.
  • Sulaukus elektros energijos tiekimo pradžios, galite džiaugtis dalyvaudami laisvoje elektros tiekimo rinkoje Lietuvoje.
  • Sąskaitą už elektros energiją Jums išrašys naujas tiekėjas su kuriuo buvo pasirašyta sutartis.
  • Kilus klausimams kreiptis į savo pasirinktą naują elektros energijos tiekėją.

Jei norite gauti individualią konsultaciją galite kreiptis į mus! Susisiekime!


Telefonas +370 618 307 24
El. paštas: info@manotiekejas.lt

Manotiekėjas.lt komanda