Jau greitai – Valstybės parama saulės jėgainėms

Jau nuo kovo mėnesio gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti. Svarbu atkreipti, kad gyventojai galės teikti paraiškas bus galima visą mėnesį. 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pasirašė sutartį su priemonės įgyvendinimą administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA). Planuojama, jog APVA skelbs kvietimą gyventojams, norintiems įsirengti savo namų ūkiuose saulės elektrines, šių metų kovo mėnesį.

Gyventojai skatinami daugiau naudoti atsinaujinančių šaltinių energetiką, patiems ją gaminti − toms reikmėms priemonei „Saulės elektrinių įrengimas namų ūkiuose“ skirta dar 9 mln. Eur ES lėšų.

Projektu siekiama padidinti vietinės elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių gamybos pajėgumus ir naudojimą, paskatinti mažos − iki 10 kW galios tokią energiją naudojančių technologijų, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkių reikmėms, įrengimą.

Parama bus teikiama elektrinėms su inverteriu bei saulės elementams.. Tiems, kurie ketina įsirengti saulės elektrinę toje vietoje, kur ir vartos elektros energiją, geografiškai nutolusiuose nuo elektros energijos vartojimo vietose arba elektros energijos vartojimo vietoje daugiabučiame pastate ar jo teritorijoje, galės gauti:

  • 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinę įrenginės su inverteriu ar be jo.
  • Gyventojams, kurie įsigys saulės elektrinę iš elektrinių parko, bus kompensuojama 323 eurai už 1 kW.

Jei Jūs domina ateityje sužinoti daugiau, užpildykite formą internete ir gausite aktualią informaciją: Forma

K. Paliukėnas: elektros vartotojai už elektrą mokės brangiau – deja, savo noru

Kaip pasirinkti elektros tiekėją ir sudaryti sutartį

Pasirinkti elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį galite mūsų portale manotiekejas.lt. Čia rasite VISŲ tiekėjų pasiūlymus, juos galėsite palyginti ir pasirinkti sau priimtiniausią. Nors pas mus pasirinkti paprasta, trumpa instrukcija Jūsų dėmesiui. Žinoti reikia...

Žalioji energija

Žalioji energija

Drauge su pasaulyje populiarėjančiu tvariu gyvenimo būdu ir aplinkai draugišku vartojimu, vis daugiau dėmesio sulaukia ir saulės bei vėjo jėgainėse gaminama elektros energija. Pastebime, kad vis dažniau vartotojai elektros tiekėją renkasi ne tik pagal mažiausią kainą,...