Elektros tiekėjo pasirinkimas taps daug lengvesnis

Šiemet Lietuva viena paskutiniųjų prisijungė prie didžiosios dalies Europos Sąjungos šalių, kuriose gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Penki tiekėjai jau stojo į nuožmią kovą dėl mūsų šalies vartotojų – gyventojai padėti parašą ant elektros tiekimo sutarties viliojami nuolaidomis, lengvatomis ir netgi dovanomis.

Tačiau pasirinkimo procesas nėra toks paprastas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiandien startavęs portalas www.manotiekejas.lt yra vienintelė platforma, kurioje vartotojai gali matyti visų elektros energijos tiekėjų pasiūlymus vienoje vietoje, palyginti juos, išsirinkti sau tinkamiausią planą ir čia pat sudaryti sutartį su pasirinktu tiekėju.

Šį įrankį kūrusios komandos vadovas ir energetikos ekspertas Karolis Paliukėnas sako, kad pagrindinis platformos tikslas yra šviesti vartotoją – padėti jam suprasti vykstančius pokyčius, gauti susistemintą informaciją iš visų tiekėjų vienoje vietoje ir suteikti galimybę išsirinkti gyventojo poreikius geriausiai atitinkantį pasiūlymą.

Idėja sukurti tokią platformą kilo supratus, kad norint palyginti visų tiekėjų pasiūlymus reikia įdėti nemažai pastangų – bendrauti su kiekvienu iš penkių tiekėjų atskirai, pildyti paklausimus ir formas, tuomet bandyti suprasti, kuris iš daugiau nei šešių dešimčių siūlomų planų yra tinkamiausias. Todėl buvo nutarta sukurti aiškų, efektyvų ir automatizuotą įrankį, kuris palengvintų elektros tiekėjo pasirinkimą.

„Mes patys nesame elektros tiekėjai ir neatstovaujame kurio nors šios rinkos dalyvių interesams. Mūsų tikslas – palengvinti ir supaprastinti eilinio vartotojo pasirinkimą“, – sako projektui susibūrusios energetikos ekspertų, programuotojų, marketingo specialistų komandos vadovas K. Paliukėnas.

Pasak energetikos eksperto, naudojantis www.manotiekejas.lt įrankiu, gyventojui tereikia žinoti keletą pagrindinių dalykų – suvartojamos elektros energijos kiekį savo namų ūkyje ir tai, kokio tipo yra skaitiklis – vienos ar dviejų laiko zonų. „Dar daugiau, net nebūtina žinoti kiek kilovatų suvartojate, pakanka apytikslės, per mėnesį elektros energijai išleidžiamos sumos ir platformoje gausite visų tiekėjų kainų pasiūlymus“, – teigia p. Paliukėnas.

Užsienio šalių patirtis rodo, kad būtent dėl centralizuotos informacijos ir palyginamosios analizės stygiaus, daugelis vartotojų nusprendžia likti pas dabartinį tiekėją, taip neretai mokėdami už elektros energiją brangiau nei galėtų. Ekspertas taip pat įspėja, kad tie, kurie visai nepasirinks tiekėjo, rizikuoja išvysti iki 25 proc. išaugusias sąskaitas už el. energijos suvartojimą.

UAB „Mano tiekėjas“ komanda

Jau greitai – Valstybės parama saulės jėgainėms

Jau greitai – Valstybės parama saulės jėgainėms

Jau nuo kovo mėnesio gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti. Svarbu atkreipti, kad gyventojai galės teikti paraiškas bus galima visą mėnesį.  Aplinkos projektų...

K. Paliukėnas: elektros vartotojai už elektrą mokės brangiau – deja, savo noru

Kaip pasirinkti elektros tiekėją ir sudaryti sutartį

Pasirinkti elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį galite mūsų portale manotiekejas.lt. Čia rasite VISŲ tiekėjų pasiūlymus, juos galėsite palyginti ir pasirinkti sau priimtiniausią. Nors pas mus pasirinkti paprasta, trumpa instrukcija Jūsų dėmesiui. Žinoti reikia...

Žalioji energija

Žalioji energija

Drauge su pasaulyje populiarėjančiu tvariu gyvenimo būdu ir aplinkai draugišku vartojimu, vis daugiau dėmesio sulaukia ir saulės bei vėjo jėgainėse gaminama elektros energija. Pastebime, kad vis dažniau vartotojai elektros tiekėją renkasi ne tik pagal mažiausią kainą,...